PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10044683}

Buntowniczka Nell

Renegade Nell
6,4 284
oceny
6,4 10 1 284
Buntowniczka Nell
powrót do forum serialu Buntowniczka Nell

Ja wiem, że to bajka i Disney jest znany z takich rzeczy, ale akcja ewidentnie dzieje się w Anglii parę wieków temu. Bardzo bym jednak chciał, żeby mi ktoś w końcu wytłumaczył na czym polega to słynne "zawłaszczenie kulturowe"? Bo wydawało mi się, że na nie przenoszeniu jednej kultury do drugiej.

Jeśli ktoś biały nie może nosić chińskiego stroju lub robić "black face", o meksykańskich kapeluszach nie wspominając to czy w drugą stronę to już nie działa? Bo tu najwyraźniej już można jednak wszystko.

ocenił(a) serial na 7
resez

Wiesz, film jest produkcji brytyjskiej i wszyscy aktorzy są brytyjczykami, więc niezależnie od koloru skóry to również ich kultura. Skoro mieszkańcom wysp to nie przeszkadza, to dlaczego ludziom z innej części Europy lub świata miałoby to spędzać sen z powiek? Mnie to nie razi, tym bardziej, że serial jest oczywistą fikcją, bajką fantasy, którą obejrzałem, dobrze się przy tym bawiąc. Ale, co zupełnie naturalne, każdy ma prawo do włansego osądu.

Bodek_filmaniak

Skąd wiesz, że im to nie przeszkadza? Co za bzdury. Może po prostu nie chcą o tym mówić, bo wiedzą, że odezwie się od razu jakiś debil od poprawności politycznej. Jakiś czas temu w UK aresztowano w ciągu roku więcej obywateli za mówienie rzeczy w social mediach niż w Rosji. Otóż w Rosji aresztowano wtedy 400 osób, a w UK 3300.
"The Dangers of Posting on Social Media | Konstantin Kisin "

ocenił(a) serial na 7
KoneserOffa

Wyraziłem tylko swoją opinię, która jest różna od Twojej, więc po co ta agresja? Bzdury, debil itd? Wydaje mnie się, że stawianie Rosji jako wzór, czyli państwa, które słynie z bezkarnej ksenofobii jest raczej nietrafione. Mnie nie interesuje czy Hern the Hunter jest biały, czarny czy zielony, a Ty masz z tym kłopot. Ok. Twoja sprawa. Ja przy seralu dobrze się bawiłem, a Ty nie. I tyle.

Bodek_filmaniak

Moje pytanie brzmiało - jaka jest zasada i dlaczego nie działa demokratycznie dla wszystkich? I jeśli dobrze zrozumiałem to z Twojej wypowiedzi - jeśli mam obywatelstwo powiedzmy nigeryjskie to już mogę robić black face i przebrać się za tambylca z 17 wieku? Ciekawe. Czyli obywatelstwo eliminuje zawłaszczenie kulturowe. To dlaczego w USA się denerwują jeśli jeden obywatel udaje kulturę drugiego obywatela. Ciągle brak odpowiedzi na pytanie.

Natomiast to, że im Brytyjczykom to pasuje to już raczej tylko Twoja projekcja niepodparta żadnym argumentem.

Bodek_filmaniak

Mnie też to drażni… Ta bajka ma określony kontekst historyczny i kulturowy a upychani na siłę czarni i Azjaci zwyczajnie drażnią.

resez

Zgadzam się całkowicie jak to tak, że czarny który najprawdopodobniej sprzedał duszę diabłu zasiada w radzie?

I mam jeszcze jedno pytanie, co to ma być, że wróżka ze skrzydełkami gra biały mężczyzna, a nie prawdziwy wróżek? Kto wymyślił, żeby w serialu fantasy tak naginać fakty?

resez

Zgadzam się całkowicie jak to tak, że czarny który najprawdopodobniej sprzedał duszę diabłu zasiada w radzie?

tarz071

Czytanie to sprawa problematyczna u Ciebie? Wspieram! Nie przejmuj się w dzisiejszych czasa coraz mniej potrzebna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones