Timothée Chalamet

Timothée Hal Chalamet

8,6
72 583 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Timothée Chalamet

Po genialnym wręcz brawurowym występie w CMBYN byłam przekonana, że Chalamet będzie nowym, złotym dzieckiem Hollywood. Śledziłam jego karierę z zapartym tchem. W filmach z gatunku indie takich jak Lady Bird czy Hot Summer Nights może nie miał zbyt wiele do grania ale oglądało się go przyjemnie. Bardzo dobrze zagrał w "Mój piękny syn" choć sam film do wielkich dzieł nie należy. Niesamowicie podobał mi się w "Królu". Muszę jednak z przykrością przyznać, że mam nieodparte wrażenie, że Chalamet gra wszędzie bardzo podobnie, a role, które wybiera, też są na swój sposób do siebie podobne. W każdym filmie w którym go oglądam widzę Elio, używa nawet tego specyficznego półgłosu, szeptu, którym Elio zwykł często mawiać. Nadal mu bardzo kibicuję, uważam, że jest utalentowany ale choć tytuły w których bierze udział takie jak "Diuna" robią wrażenie, to jego gra aktorska jakby stoi w miejscu. Osobiście czekam na zobaczenie go w roli Wonki - to będzie w końcu coś innego.

la_belle_juliette

Zgadzam się. Był znakomity w CMBYN, ale mam wrażenie że od tego czasu to jedzie na roli Elio. Wszyscy traktują go jak najwybitniejszego aktora pokolenia, ale ja w każdym filmie od 2017 widzę po prostu Chalameta, a nie postać. Jak dla mnie lepszymi aktorami w jego wieku są Lucas Hedges, Kodi Smit-McPhee czy Alex Lawther.

la_belle_juliette

Przyznam szcerze ze nie zgadzam się z Twoją opinią. Moim zdaniem Timmy pokazał ze potrafi coś więcej niż „Elio” w The French Dispatch, Don’t look up czy Miss Stevens

la_belle_juliette

Według mnie Timothee ma po prostu pewną charakterystyczną dla niego manierę w grze, której się trzyma. Po prostu do każdej swojej roli przemyca też pierwiastek siebie samego. Moim zdaniem to właśnie na tym polega jego oryginalność, którą tak cenią widzowie. Myślę, że zdążył już udowodnić w swojej twórczości, że stać go na bardzo wiele jako aktora.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones