PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10048867}
4,8 7 177
ocen
4,8 10 1 7177
3,7 6
ocen krytyków
Nic na siłę
powrót do forum filmu Nic na siłę

Kolejna komedia romantyczna która nie oferuje niczego poza ładnymi widokami. Historia nudna i zupełnie nieangażująca. Zdecydowanie nieśmieszna i męcząca. Historia miłosna zupełnie mnie nie przekonała. I to co denerwuje mnie w większości komedi romantycznych to toksyczne relacje. Częstym motywem w polskich romansidłach jest okłamywanie głównej bohaterki. Zawsze główny bohater kłamie, kogoś udaje…. W tym filmie bohaterkę okłamuje właściwie całą wieś. Babcia pozoruje własną śmierć zmuszając wnuczkę do przyjazdu, w kłamstwie biorą udział sąsiedzi i przyjaciele babci. Kuba też kłamie (a to oczywiście Oliwka musiała go z kimś pomylić i po co od razu prostować, że to pomyłka? Albo wyrwał kable w samochodzie, żeby została. Toksyczna babcia, chłopak kłamczuszek, no jak tu się nie dziwić, że Oliwka chciała porzucić dotychczasowe życie. Ja nie wiem skąd ludzie dostają pieniądze na realizację takich gniotów?

Przeminelo_z_wiatrem

W punkt, też zwróciłam uwagę między innymi na to oszustwo, które dało podwaliny pod fabułę. Rozumiem, że to fikcja, ale ona przekazywana jest jako coś słusznego. Zmuszanie drugiej osoby do porzucenia własnego życia, kariery, z zagrożenie utraty pracy, marzeń, byleby przyjechał na wieś i pomógł w problemach i długach i osiadł na zawsze, przy manipulacji emocjami, oszustwach i kłamstwach całej społeczności z babcią od lat niewidzianą na czele. Kiepski motyw, a na poczekaniu jestem w stanie wymyślić wiele innych, nawet bardziej ckliwych, które mimo że szablonowe, miałyby sens.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones