PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10041483}

Kuba

7,2 5 300
ocen
7,2 10 1 5300
6,8 6
ocen krytyków
Kuba
powrót do forum filmu Kuba

Dla mnie Kuba to przykład świetnego sportowca i bardzo dobrego człowieka. W dodatku prawdziwego człowieka mającego swoje wady, demony i życiowe dramaty z którymi musiał się zmierzyć. Nie jest medialnym produktem, wydmuszką tylko człowiekiem z krwi i kości, który pokazuje całym swoim życiem, że nie ma takich sytuacji ani problemów z którymi nie można sobie w życiu poradzić. Jego charakter, upór i determinacja pozwoliły mu w życiu osiągnąć bardzo wiele. W samym filmie chyba najbardziej wzruszyły mnie te momenty, w których pokazana jest relacja Kuby z jego żoną i dziećmi. Ale także z babcią Felicją ,bratem Dawidem czy wujkiem Jerzym Brzęczkiem. Każdej z tych osób Kuba wiele zawdzięcza . Siła rodziny wobec tragedii oraz w codziennym życiu jest w tym filmie pokazana bardzo dobrze. Postać Pani Agaty żony Kuby Błaszczykowskiego jest tutaj myślę kluczowa. Widać ogromną miłość między nimi i to, że Kuba mógł zawsze i w każdej sytuacji liczyć na jej pomoc i wsparcie. Nie jest typem celebrytki, nie udziela się zbyt często w mediach. Tak samo jak Kuba, który też nie ma przecież jakiegoś wielkiego parcia do bycia sławnym. Zawsze chciał po prostu robić to co kochał czyli grać w piłkę i robił to naprawdę dobrze. Ogólnie film bardzo ciekawy, ale kilka wątków mogłoby zostać trochę bardziej rozwiniętych. Niektóre ważne tematy z życia Kuby są potraktowane według mnie zbyt pobieżnie. Końcówka filmu jest dla mnie najbardziej emocjonująca jak chyba dla każdego, kto jest fanem Kuby. Ogółem może trochę mniej dałbym w filmie wstawek z pobytu w Dortmundzie a więcej pokazujących Kubę w takich normalnych życiowych sytuacjach. I zabrakło mi trochę szerszego potraktowania jego powrotu po latach do Wisły Kraków, co też w tamtym momencie było czymś niesamowitym i zaskakującym. Niewielu piłkarzy zdecydowałoby się na powrót do klubu w sytuacji gdy ten klub stoi na skraju bankructwa. Kuba nie zastanawiał się zbyt długo tylko działał sercem. Chciał uratować klub który lata wcześniej pozwolił mu zacząć wielką piłkarską karierę. I zrobił to! Dla mnie człowiek legenda. Oczywiście nie ideał bo na tym świecie ideałów nie ma, ale bardzo dobry człowiek, który mimo osobistej tragedii zachował i pielęgnował w sobie człowieczeństwo. Cieszę się bardzo, że taki film powstał. Jako dzieło filmowe ma swoje mankamenty i słabsze momenty, ale każdemu fanowi Kuby serdecznie go polecam. Końcówka filmu naprawdę wyciska łzy.

ocenił(a) film na 8
rafalo_1313_13

Zgadzam się w 100 procentach

ocenił(a) film na 7
Wolf_filmweb

Bardzo dobrze to ująłeś, poleciała łza i to nie jedna. Mam nadzieję że o Kubie jeszcze usłyszymy.

ocenił(a) film na 5
rafalo_1313_13

Fajnie, że film powstał, ale szkoda że tak pozbawiony tyle istotnych informacji o historii Kuby, jego wyczynach. Nie ma nawet informacji w jakich klubach grał (Fiorentina, Wolfsburg), nie ma nawet informacji że grał w finale (!) Ligi Mistrzów (!!!). Wystarczyłaby jakaś plansza na koniec z podsumowaniem - gdzie, ile goli, co wygrał, a tu zero null. Ważniejsze bezsensowne wypowiedzi Sochana z du.y czy Ewy Pajor - skąd oni się tam wzięli? Strasznie niewykorzystany potencjał.

EsperanzaDMV

To chyba nieuważnie oglądałeś, była mowa o finale lm, choć dość krótka. Natomiast z resztą się zgodzę, wielu wątków zabrakło, jednak czy miały większy sens by je dodawać, może

rafalo_1313_13

Nie dosc,ze wszyscy wykreowalismy kaste przeplacanych performerow,przepraszam,sportowcow,ktorzy za kopanie pilki dziennie zarabiaja tyle ile srednio zarabiajacy Polak uzbiera w kilka miesiecy,to do tego jeszcze robi sie o nich filmy. I znajdzie sie zawsze jakis duren,ktoremu sie taki film spodoba.

ocenił(a) film na 9
piotrpiotrpiotr

Znasz historię Kuby? Znasz fakty z jego życia? Nie mówię tu tylko o dramatycznych wydarzeniach z dzieciństwa. Kuba wielokrotnie angażował się w działalność charytatywną, stworzył własną Fundację pomagającą dzieciom. Ale pomaga również indywidualnie, nie tylko przez Fundację. I zazwyczaj nie robi tego w blasku kamer. To co przeżył w dzieciństwie zniszczyło by pewnie niejednego z nas. Kuba pokazał jednak, że zawsze w życiu trzeba walczyć i nigdy nie można się poddawać. Wielokrotnie w swojej karierze piłkarskiej doznawał bolesnych kontuzji po których zawsze wracał jednak silniejszy. Nie jest typem gwiazdora. Do momentu zakończenia swojej kariery bardzo rzadko udzielał się w mediach. Jego małżonka praktycznie nie udzielała wywiadów i nie pokazywał swojego życia prywatnego w mediach społecznościowych jak to jest teraz modne wśród różnorakich celebrytów. Kuba to nie jest tylko piłkarz(zresztą bardzo dobry, wieloletni Kapitan naszej reprezentacji)to przede wszystkim człowiek o bardzo przejmującej historii życia. Człowiek, który w swoim życiu pokazywał, że nie ważne ile ciosów dostajesz od losu musisz walczyć o siebie i o swoje marzenia. I jesteś w stanie to osiągnąć. I nie rozumiem argumentu, że "znajdzie się dureń któremu film się spodoba". Już niezależnie od wszystkiego, ludziom podobają się bardzo różne rzeczy, maja bardzo różne gusta filmowe, różne poglądy polityczne, społeczne itd. Nie wiem kim jesteś i za kogo się uważasz by oceniać to czy coś może się komuś podobać czy nie. Możesz nie lubić piłki nożnej, sportowców, ale dlaczego obrażasz ludzi, którzy tym sportem żyją i nim się interesują? Zgadzam się, że ogólnie w piłce nożnej pieniądze są zbyt duże. Oczywiście, że tak. Ale akurat Kuba to osoba, która nigdy nie stawiała pieniędzy na pierwszym miejscu. Po powrocie do Wisły Kraków zgodził się grać praktycznie za darmo, a za pieniądze, które musiał dostawać jako zawodowy piłkarz fundował bilety dla dzieci z domów dziecka. Poczytaj trochę o jego historii, zainteresuj się a dopiero potem oceniaj. Oczywiście film pewnie nie jest idealny jako dzieło filmowe. Pewnie są w nim różne niedociągnięcia pod względem warsztatu(chociaż mnie osobiście praktycznie wszystko się w nim podobało). Ale nie mów mi, że film o Kubie nie mógł powstać. Powstają tysiące naprawdę głupich i bezwartościowych filmów jak ludzkie stonogi i tym podobne. Ale są ludzie, którzy chcą je oglądać i ok mają do tego prawo. Natomiast Kuba całym swoim dotychczasowym życiem zasłużył na to, by taki film o nim powstał. I ja osobiście bardzo się cieszę, że tak się stało. Bo to naprawdę mega wartościowy gość z przejmującą życiową historią i jeden z najwybitniejszych piłkarzy w naszej historii. Na pewno tej z ostatnich 30 lat. Oczywiście moje argumenty może Cię nie przekonały do zmiany swojego zdania ale po prostu nie obrażaj ludzi dla których historia Kuby jest ważna. I którzy cieszą się, że taki film powstał. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones